Alicja i Mateusz sędziami kandydatami PZTO

  • 2 marca, 2023
Z radością informujemy, że członkowie naszego klubu, Alicja Gładosz i Mateusz Szumiło, w miniony weekend pomyślnie przeszli kurs oraz egzamin na sędziów kandydatów Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Jest to pierwszy szczebel kariery sędziowskiej, uprawniający do sędziowania w zawodach o zasięgu krajowym.

Jak czytamy w komunikacie organizatorów szkolenia:

“Pierwszego dnia nasi szkoleni zapoznawali się z przepisami i regulaminami WT oraz PZTO. Były też ćwiczenia praktyczne przy wykorzystaniu sprzętu do odtwarzania i analizy VR , programu Daedo do rozgrywania zawodów oraz pracą na protokole. Zaskoczeniem dla kursantów była niespodziewana wizyta V-ce prezesa d/s organizacyjnych Pana Artura Chmielarza, który podzielił się z nimi szeroko pojętą wiedzą praktyczną oraz teoretyczną z zakresu sędziowania dając przy tym bardzo cenne wskazówki. W drugim dniu po powtórce z teorii oraz praktycznym wykonywaniu gestów odbyły się długo wyczekiwane testy. Należało przejść egzamin teoretyczny, następnie egzamin sprawności fizycznej oraz test praktyczny z wykonywania gestów w oparciu o konkretne sytuacje.
Jak dodają prowadzący zajęcia: Możemy się tylko cieszyć ,że dzięki takim szkoleniom poziom sędziowania wzrasta a sędziów przybywa z każdym kolejnym szkoleniem.”