Historia Klubu

Historia klubu sięga roku 1981, kiedy to bracia Grzegorz i Romuald Brodzikowie powołali do życia sekcję taekwondo w Krasnymstawie. Najpierw działali przy TKKF Orlik. Po kilku latach przeszli pod skrzydła Młodzieżowego Domu Kultury, a od 1995 roku do „Sokoła” Krasnystaw, w którym początkowo istniało także kilka innych sekcji. Ostatecznie jedyną dyscypliną klubu zostało taekwondo.

Treningi taekwondo cieszyły się w Krasnymstawie ogromnym powodzeniem, a klub włączał się w życie miasta organizując imprezy sportowe, m.in. słynne Turnieje Chmielakowe. W późniejszych latach „Sokół” był gospodarzem wielu zawodów o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim.
Do rozwoju sekcji, zwłaszcza w początkowym okresie przyczyniło się wsparcie merytoryczne trenera Andrzeja Puchniarskiego z Lublina – jednego z prekursorów taekwondo w Polsce. Wielkim przyjacielem klubu był również koreański mistrz Soo Kwang Lee, który wielokrotnie gościł w Krasnymstawie.

Prezes i trener klubu Grzegorz Brodzik przez wiele lat angażował się w tworzenie struktur Polskiego Związku Taekwondo, pełniąc różne funkcje w Zarządzie, m.in. dwukrotnie funkcję Prezesa, a wcześniej także Wiceprezesa czy Sędziego Głównego. Doświadczenie w rozwijaniu dyscypliny zdobywał również podczas wielu zagranicznych podróży, w tym do Korei Południowej – ojczyzny taekwondo.

W ciągu niemal czterdziestu lat, przez klub przewinęły się setki młodych adeptów taekwondo. Wielu z nich osiągnęło znaczące sukcesy, a niektórzy zdecydowali się na karierę trenerską i dziś prowadzą własne kluby np. Przemysław Pachla (Wrocław) czy Wojciech Dulniak (Opole).

Największe sukcesy klubu:

Medaliści Mistrzostw Polski: Grzegorz Brodzik, Romuald Brodzik, Ewa Lis, Paweł Szadurski, Jacek Sadowski, Jacek Steć, Krzysztof Czarnecki, Przemysław Pachla, Kzysztof Cichosz, Sławomir Karczmarek, Sławomir Zakrzewski, Piotr Budziszewki, Jakub Brodzik, Magdalena Brodzik, Katarzyna Dulniak, Wojciech Dulniak, Katarzyna Wierzbicka, Alicja Antoszak, Dorota Ekalt, Łukasz Poźniak, Radosław Mrozek, Wojciech Nosowski, Angelika Terejko i inni

Członkowie Reprezentacji Narodowej: Grzegorz Brodzik, Romuald Brodzik, Jacek Sadowski, Sławomir Zakrzewski

Medaliści turniejów zagranicznych i międzynarodowych: Grzegorz Brodzik, Romuald Brodzik, Jakub Brodzik, Tomasz Brodzik, Magdalena Brodzik, Wojciech Nosowski, Radosław Mrozek, Alicja Antoszak, Dorota Ekalt, Piotr Budziszewski, Łukasz Poźniak, Kamil Poźniak, Przemysław Pachla, Jacek Sadowski, Angelika Terejko, Michał Trela, Eryk Szparkowski, Daniel Banaszak i inni

Ponadto niezliczona ilość medali mistrzostw międzywojewódzkich, wojewódzkich, turniejów ogólnopolskich i regionalnych w różnych kategoriach wiekowych.