Sokół Krasnystaw na Igrzyskach Europejskich

  • 30 czerwca, 2023

W miastach Małopolski w dniach 21 czerwca – 2 lipca rozgrywane są Igrzyska Europejskie – multidyscyplinarne zawody sportowe organizowane co cztery lata przez Europejski Komitet Olimpijski.

O randze tego sportowego święta świadczą liczby – 48 krajów, 7 tys. zawodników, 29 dyscyplin. Rzadko nadarza się okazja, aby wziąć udział w takim wydarzeniu, zwłaszcza organizowanym w naszym kraju. Dlatego też ogromną przyjemnością był dla nas wyjazd do Krynicy-Zdroju na zawody taekwondo rozgrywane w ramach European Games Kraków Małopolska 2023.

Zawodnicy naszego klubu przez dwa dni mieli okazję oglądać zmagania europejskiej czołówki taekwondo oraz dopingować polską reprezentację. Widzieliśmy emocjonujące walki i kibicowaliśmy Polakom aż do zdarcia gardeł 🙂 Byliśmy jedną z dwóch ekip (obok Ostrowca Świętokrzyskiego), które przybyły na imprezę zorganizowaną grupą i wspierały polskich reprezentantów. Zabawa na trybunach była przednia, a nasze zaangażowanie w doping robiło wrażenie, zarówno w Krynica-Zdrój Arena, jak i w relacjach telewizyjnych.

Mogliśmy zobaczyć w akcji najbardziej utytułowanych zawodników – mistrzów świata i Europy, przybić z nimi piątki, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Było to niezwykle cenne doświadczenie, a także inspiracja do dalszych sportowych wysiłków oraz pracy na rzecz rozwoju dyscypliny w naszym mieście i regionie. Kto wie, być może kiedyś zobaczymy jednego z naszych zawodników na zawodach tej rangi? Na to liczymy! 😉

Dziękujemy Urzędowi Miasta Krasnystaw i Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie za wsparcie finansowe, które umożliwiło wyjazd naszego klubu na Igrzyska.